DE / TR / EN

 

Trainer

 

Banu Çağlayan

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunu olan Çağlayan, sonrasında İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi programını tamamlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı koçluk eğitimini tamamlamış, uluslararası akredite Profesyonel Koçluk sertifikasına sahiptir.

Çağlayan; Eros A.Ş., Esbank T.A.Ş., Info Holding A.Ş., ETİ Şirketler Grubu, Innova Mimarlık da insan kaynakları ve yönetim süreçlerinde profesyonel olarak çalışmış en son İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

2007 yılından bu yana Yönetim & İnsan Kaynakları Danışmanı, Eğitmen ve Koç olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Banu Çağlayan; İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim ve Gelişim Yönetimi, Stratejik Yönetim Süreci, İş Geliştirme, Yetkinlik Yönetimi ve Değerlendirme, Liderlik, Yönetim Becerileri Geliştirme, Kişisel Gelişim, Kuruma Özel Yönetim programları ana başlıklarında eğitimler vermiştir.

İnandığı; farkındalık, sürekli gelişim, değişim ve dönüşüm felsefesi ile koçluk faaliyetlerine de devam etmektedir. Özellikle Kurumsal Koçluk ve Yönetici Koçluğu başlıklarında uzmanlaşmıştır.

Azer Erdem

Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına 2000 yılında HSBC Bank A.Ş.’de Bireysel Direkt Bankacılık Müşteri Hizmetleri Yetkilisi olarak başladı. Aynı bankada 2002 yılında Bireysel Direkt Bankacılık Eğitim ve Araştırma Bölümünde Eğitmenlik ve Yönetmen Yardımcılığı, 2005 yılında Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Bölümünde yönetmen yardımcılığı yaptı. 2008 yılında Koç Holding’e bağlı OTOKOÇ A.Ş.’de Otokoç, Birmot, Avis, Budget İnsan kaynakları bölümünde Eğitim ve İç iletişim Danışmanlığı yaptı. 2011 yılında CMC TURKEY’de eğitim-gelişim yöneticisi ile iş sağlığı ve güvenliği yöneticisi olarak görev aldı. Alanında farklı iş kollarını seçip kendisini sürekli geliştirerek Ağustos 2013-2015 yılları arasında CLK Holding bünyesinde Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

2015 yılından beri Egitmen, Koç, Yönetim ve İnsan Kaynakları Danışmanı olarak görevine devam etmektedir.

Firmalara verdiği eğitimler arasında; satış teknikleri, itirazları karşılama, psikolojik satış becerileri, satış kapama teknikleri, müşteri iletişimi, iletişim becerileri, diksiyon ve fonetik eğitimi, tiyatro eğitimi, koçluk becerileri, liderlik becerileri, toplantı yönetimi, zaman yönetimi, olumlu dil eğitimi, ergonomi eğitimi, Stres Yönetimi, Yetkinlik Bazlı Mülakat Becerileri, Performans ve Yetkinlik Değerlendirme, Büyük Müşteri Yönetimi, Değişim Yönetimi, İnovasyon Liderliği, Otomotivde Müşteri Deneyimi, Problem Çözme Teknikleri, Çatışma Yönetimi, Eğitimcinin Eğitimi, Şikayet Yönetimi, Sunum Becerileri ve Beden Dili eğitimleri yer almaktadır.

Kariyer koçluğu ve Takım Koçluğu konularında uzmanlıkları bulunmaktadır. ICF onaylı ACC (Associate Certified Coach) unvanına sahiptir.

AC TURKEY Koçluk Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Erim Hısım

Ankara doğumlu olan Hısım, Hacettepe Üniversitesi İstatistik lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Yüksek lisans dereceleri sahibidir. Akademik çalışmalarına, öğretim görevlisi olarak yer aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde (MSGSÜ) ve Bahçeşehir Üniversitesinde (BAÜ) lisans ve yüksek lisans programlarında devam etmektedir.

 

Halen verdiği dersler arasında; İnsan Kaynakları Yönetimi, Değişim Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Performans Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Halkla İlişkiler, İletişim, Örgütsel Davranış, Sunum Teknikleri, Yönetim Becerileri, Satış Teknikleri, Müzakere Becerileri, Stratejik Yönetim, Takımdaşlık, İnovasyon, Yönetim Becerileri, Kriz Yönetimi, Motivasyon, Mülakat Teknikleri, İşletmeler de Güncel Sorunlar ve Liderlik gibi dersler vardır.

Birçok kuruluşa eğitmen ve yönetim danışmanı olarak ve yüzlerce bireye de psikolojik danışman, Koç Mentor ve İş Menajeri olarak destek olmaktadır. Bugüne kadar on binlerce kişiye ve yüzlerce kuruma eğitim vermiştir.

Başta Anadolu’dakiler olmak üzere tüm Türkiye’deki Üniversiteleri yıl boyunca taramakta ve çeşitli konularda seminer ve konferanslar vermektedir.

Zehra Kesim

Ankara doğumlu olan Zehra Kesim, İstanbul Beyoğlu Ticaret Lisesinden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Daha sonraki yıllarda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ön Lisans ve yine Anadolu Üniversitesi “Uluslararası İlişkiler” Lisans bölümünden “Onur Öğrencisi” olarak mezun oldu.

 

1999-2000 arasında Londra’da, Teacher Training Institute’de, Teaching English as Foreign Language – TEFL eğitimine katılarak İngilizce Kurs Eğitmeni formasyonu aldı. Bununla birlikte yine Londra’da Mary Ward Center’da “Interviewing for Interviewers” eğitimden geçerek “İngilizce Mülakat Teknikleri” sertifikasyonu aldı.

Zehra Kesim 2010 yılından bu yana kariyerine Üst Düzey Yönetici Asistanlığı -Mülakat Teknikleri - Etkili Yazım, İletişim, Etkili Konuşma/ Sunum Teknikleri vb. ve Genel-Ticari İngilizce konularında eğitmen olarak devam etmektedir.

Koray Koyuncu

Profesyonel Üst Düzey Yöneticilik ve Akademisyenlik birikimi olan Koyuncu, Harvard Faculty of Arts and Sciences’da Stratejik İşletme eğitimi almış olup, Harvard Üniversitesi Mezunlar Derneği, Friends of Harvard Business School, Ivy League Alumni, Worldwide Management Consultants, Board of Directors Society gibi dernek ve mesleki organizasyonların üyesidir.

 

Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarında 20 yıla yakın bir süre Pazarlama, Satış, Stratejik Planlama konularında Üst Düzey Yöneticilik (Holding Stratejik Planlama ve Pazarlama Direktörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı) ve Yönetim Komitesi Üyeliği görevleri İcra etmiş olan Koyuncu, Yönetim Danışmanlığı ve Kurumsal Eğitmenlik görevlerinin yanı sıra; İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi, MBA (İşletme Yüksek Lisans) programlarında Öğretim Görevlisi olarak da görev yapmaktadır.

Koyuncu ayrıca Yale Üniversitesi, Yale School of Management’in ‘Tüketici Trendleri’ araştırmalarına da destek vermektedir.

Verdiği Yüksek Lisans (MBA) Dersleri: Güçlü Markalar Yaratma - Stratejik Pazarlama - İnteraktif Pazarlama - Müşteri İlişkileri Yönetimi - Satış Yönetimi - Pazarlama Araştırmaları - Marka Yönetimi - CRM ve Veri Tabanlı Pazarlama

Gamze Sağıroğlu

1996 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun oldu. Meslek hayatına 1994 yılında üniversitede okurken Ant Denetim A.Ş ‘de başladı. 1996 yılında Sabancı Grubu Şirketlerinden Akçansa Çimento’ya katıldı. 1999-2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü Uluslararası İşletme İngilizce bölümünü tamamladı. 2000 yılında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş‘ye katıldı. Turkcell’de yönetici olarak çalıştığı süre içerisinde kurumsal eğitimler almaya devam etti ve Turkcell Akademi‘de 5 yıl İç Eğitmen olarak da görev yaptı.

 

2007 Yılında başlayan “Kendine yolculuk” sürecinde ilerlerken kendi kişisel dönüşüm yolculuğunda yaşadığı dönüşüm ile birlikte doğal yeteneklerinin ve isteklerinin farkına vardı. 2010 yılında Kendini Bil ve Tanı yaklaşımıyla, 15 yıllık kurumsal tecrübesini de birleştirerek eğitim ve kişisel gelişim alanında gelişmek üzere uluslar arası uzmanlık eğitimlerine katıldı.  2012 Ocak ayında hayali olan Gamze Sağıroğlu Kişisel Gelişim Danışmanlığı’nı kurdu. Stil ve Renk danışmanlığı alanında Avrupa’nın konusunda en iyi eğitmenlerinden eğitimler aldı.  

“Doğanın Kalbinden İlham Kurumsal çalışanlara yönelik düzenlediği “Başarının Pusulası Akademi programı” kapsamında verdiği Otantik Liderlik Becerileri, Kendini tanıma, Zihin ve Beyin yönetimi, Kişisel farkındalık ve kişilerarası nörobiyoloji ve koçluk becerilerini geliştiren eğitimler ile kişisel gelişim süreçlerine destek vermektedir. Aynı zamanda bir yazar olan Gamze Sağıroğlu’nun “Kadının İnce Çizgileri” ve “Şüphe” İsimli iki kitabı bulunmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Savaş Yıldırım

QUALIFICATION

  • Post-Doc, Eberhard Karls Universität, Tübingen, Germany
  • PhD, Trakya University Computer Engineering
  • MSc, ITU Information Technologies
  • BA, ITU Computer Engineering 

 

EXPERIENCE

  • Assistant Professor, İstanbul Bilgi University Computer Engineering Department
  • Data Science Trainer at The Banks Association of Turkey Training Center
  • Teaching Assistant, Istanbul Bilgi University Computer Science Program
  • Teaching Assistant, ITU Informatic Institute
  • Eclipse & Java Trainer, IBM Academy of Technology
  • Inforsense Software Turkey Datamining Counselling